Jadwiga Tomczyńska - Ambroziak jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Muzykoterapia. Na harfie gra od 11 roku życia, a śpiewa od najmłodszych lat. Na swoim koncie ma już ponad 20 lat działalności artystycznej i setki koncertów w kraju, i za granicą. Udowadnia na nich, że na harfie można grać nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, pop, a nawet muzykę klubową.

Uczestniczyła w międzynarodowych projektach muzycznych oraz współpracowała z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk. Wielokrotnie brała udział w projektach Piotra Rubika, w ramach których uczestniczyła m. in. w festiwalu Top Trendy w Sopocie. Występowała także na koncertach charytatywnych na rzecz podopiecznych Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" oraz Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji w Filharmonii Wrocławskiej i w Teatrze Muzycznym Capitol. 

Od wielu lat prowadzi także zajęcia umuzykalniające dla dzieci. Odnosi też sukcesy w dziedzinie muzykoterapii - za swoją pracę badawczą i zapoczątkowanie idei harfoterapii w Polsce otrzymała nagrodę w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.