W dzieciństwie trenował akrobatykę i taniec w okolicznych szkółkach. W wieku 10 lat zdecydował z rodzicami o rozpoczęciu nauki w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej Im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, a następnie przeniósł się do Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, której absolwentem został w 2011 roku. W tym też roku rozpoczął pracę w Operze Wrocławskiej. Jako solista związany jest z nią do dziś, mając w teatrze okazję wykonywać wiele wspaniałych ról (m.in Książe, para solowa w walcu kwiatów w „Dziadku do orzechów” chor. Y. Vamos; Albert, Hilarion, Peasant pas de deux w „Giselle”, Romeo w „Romeo i Julii”, Diabeł w „Don Juan”)

Zawodowe zaangażowanie w taniec wpłynęło nie tylko na jego rozwój jako artysty, ale pozwoliło uzyskać wgląd w techniki, którymi uzyskuje się poprawę zdolności tanecznych.

Pracę pedagogiczną rozpoczął w 2014 roku w Światowidzie. Obecnie uczy zarówno tańca klasycznego,  jak i współczesnego. Współpracuje m.in ze Szkołą Baletową przy Fundacji Capitol we Wrocławiu, Studiem Tańca Piruet, Szkołą Baletową przy Operetce Śląskiej – Waldemara Staszewskiego, jak i wieloma przedszkolami. Szkoli także instruktorów tańca i zawodowych tancerzy, mając na koncie wiele sukcesów pedagogicznych.

We Wrocławiu jest wspaniała Opera, którą chciałbym promować, dlatego zajęcia mają na celu uchylenie rąbka tajemnicy baśniowego świata, który ogląda się w Operze. Balet dla wielu ludzi jest czymś obcym i niedostępnym, moim celem jest pokazanie, że wcale tak nie jest. Każdy może czerpać z mojej pasji do tańca, może w mniejszym wymiarze, ale z pełnym zaangażowaniem.

Andrzej Malinowski