W drugą niedzielę września zapraszamy na serię warsztatów i otwartych zajęć – a wszystko to odbędzie się w plenerze, pod gołym niebem, by skorzystać z końcówki lata. 

Impreza jest okazją do spotkań z instruktorami i poznania oferty ośrodka szykowanej na nowy sezon. Dużą gratkę przygotowało Miasto dla uczestników programu URBANCARD Premium, bo do końca września  2018 będzie można wykupić wstęp na światowidowe zajęcia stałe z 40% rabatem! (promocja wrześniowa)

Podwórkowe atrakcje rozpocznie joga na trawie, a Magdalena Grocholska da parę wskazówek, jak w najbardziej skuteczny sposób się odprężyć. Milusińscy w tym czasie mogą skorzystać z pokazowej lekcji baletu z Andrzejem Malinowskim.

Od południa odbywać się będzie warsztat teatralny Elwiry Szwedo-Mazurkiewicz, w trakcie którego dzieci (w wieku 6+) wezmą udział w zabawach, przygotowując krótkie scenki aktorskie. Zaraz potem podejmujący od tego roku współpracę z ośrodkiem Mateusz Biliński podzieli się z uczestnikami wiedzą z zakresu gry na gitarze, ćwiczeń rytmiki i konstrukcji instrumentu.

Seniorzy będą mieli okazję stoczyć turniej szachowy.

Od 14.00 rozpoczną się warsztaty sitodruku dla młodzieży  – a także rysowanie toreb prowadzone przez instruktorki z pracowni Art-Edu dla dzieci młodszych. Jednocześnie trwać będzie malowanie muralu o tematyce nawiązującej do Wielkiej Wyspy pod czujnym okiem Hanny Zawadzkiej-Woźniak. Projekt muralu wyłoniony zostanie spośród prac nadesłanych przez mieszkańców okolicznych osiedli.

Gdy dzień powoli zmierzać zacznie ku końcowi Monika Wieczorek zaprosi na swoje warsztaty biżuterii ze szkła fusingowego, a Elżbieta Horbacewicz z pracowni rzeźby ceramicznej nauczy chętnych jak stworzyć doniczki. Dziesięć osób otrzyma po warsztatach imienne karnety na zajęcia, na których będzie okoliczność prace wypalić i poszkliwić. Obowiązują zapisy (tel. 71 348 30 10). W popołudniowej ofercie znalazły się też warsztaty pod nazwą Ręki Dzieło poświęcone dekupażowi. 

Wieczorem Alicja Janosz-Niebielecka, która także dołączyła do grona instruktorów Światowida jako prowadząca sekcję wokalną, razem z zespołem zaprosi do sali widowiskowej ośrodka na jam session.

 

program imprezy