rysunek okapi

Groźne tygrysy, dostojne manaty, zwinne kotiki, rajskie ptaki – wakacyjne safari w mieście? Czemu nie! Zwierzęta pozostaną  wprawdzie za ogrodzeniem swoich letnich wybiegów, lecz uczestnicy  "uzbrojeni" w przybory do rysunków, będą „polować” na zwierzęce pozy, zachowania i miny, jak i „łapać" je na papier. Z racji, że mieszkańcy ZOO mieli spory odpoczynek od odwiedzin turystów pojawiło się w Ogrodzie sporo maluchów, z którymi na pewno warto się spotkać!

Rysunek z natury, nauka obserwacji, zasad perspektywy, modelowania, proporcji złożą się na zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu lub w przestronnych pawilonach ZOO (jeśli będzie padać deszcz).

Plener dedykujemy uczestnikom o zainteresowaniach plastycznych, chcącym rozwijać umiejętności rysowania. Zajęcia prowadzimy w kameralnych grupach, by uczestnicy mogli swobodnie konsultować postęp swoich prac z instruktorem. Dzienny czas zajęć plastycznych to 2 godziny w plenerze (w ZOO) plus około 2 godziny w pracowni (dopracowanie szkiców).

W programie pleneru są też spotkania z zoologami, by uczestnicy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o zwierzętach, które będą rysować, jak i spacery po ogrodzie oraz korzystanie z jego części rekreacyjnej.

Prace powstałe podczas pleneru zaprezentujemy we wrześniu na specjalnej wystawie w Afrykarium.

prowadzenie: Hanna Zawadzka-Woźniak i Renata Kurczyńska

terminy: 6-10 lipca miejsca na liście rezerwowej); 13-17 lipca (miejsca na liście rezerwowej); 27-31 lipca (miejsca na liście rezerwowej)
uczestnicy: 9 -15 lat
liczba miejsc: 12 (2 grupy po 6 osób) 
koszt: 430 zł; obowiązuje zniżka 20% w programie Nasz Wrocław; w cenie: zajęcia artystyczne, materiały plastyczne, roczna karta do ZOO, obiady, podwieczorki.

informacje i zapisy: Sekretariat ODT tel. 71 348 30 10 wew. 31
opłatę prosimy kierować na konto: PKO Bank Polski S.A.12 1020 5226 0000 6402 0416 0578 z dopiskiem: Wakacyjne safari, imię i nazwisko dziecka, turnus od (data rozpoczęcia turnusu).

By dziecko mogło uczestniczyć w plenerze konieczne jest także podpisanie przez Rodzica/opiekuna wielu niezbędnych dokumentów. Prosimy o zapoznanie się z nimi, wypełnienie, wydrukowanie, podpisanie oraz dostarczenie ich organizatorowi w pierwszym dniu pleneru lub uwzględnienie rano czasu na te działania.

WAŻNE!

plan dnia

9.00 - zaczynamy
10.00 / wyjazd do ZOO
10.00 – 13.00/ zajęcia w ZOO
• warsztaty plastyczne
• spotkania zoologiczne
• obserwacja karmienia zwierząt

13.00 – 14.00/ rekreacja, powrót do Ośrodka
14.00 – obiad
14.30- 17.00/ warsztaty plastyczne
17.00 - kończymy dzień

prosimy by uczestnicy mieli:

• wygodną odzież, dużo przebywamy w plenerze!!!
• drugie śniadanie i picie
• legitymację szkolną i maseczkę ochronną (jest wymagana w środkach komunikacji miejskiej i w pawilonach ZOO)

 Galerie zdjęć: Wakacyjne safari 1 | Wakacyjne safari 2 | Wakacyjne safari 3