Tomasz Bauer siedzący na macie

Wiek dojrzały może być wspaniałym okresem czerpania radości z życia, bo gdy już bliżej mamy do emerytury, zyskujemy też więcej czasu na rozbudzanie w sobie różnych pasji ;-). Często przeszkadzają nam niestety problemy zdrowotne: ponawiające się bóle, utrudnienia w poruszaniu się, problemy z koncentracją, co wpływa na nasze samopoczucie i motywację do działania.

Obecnie dodatkowych zagrożeń przysparza pandemia - z racji pozostawania w domach zażywamy mniej ruchu, mamy poczucie izolacji i osamotnienia. Z pomocą przyjść nam może joga. Starożytna nauka, rozwijana przez stulecia, stale adaptowana do nowych potrzeb, której skutki potwierdza nowoczesna medycyna i psychologia.

Prowadzący zajęcia Tomasz Bauer kilkanaście lat żył poza Polską, co pół roku jeżdżąc do Indii oraz podróżując po całym świecie. Mieszkał w różnych krajach europejskich, arabskich i afrykańskich, każdorazowo aktywnie angażując się w życie lokalnej społeczności. Praktyki jogi uczył się w Chennai w Indiach (tę naukę nadal kontynuuje), poznając tu dwie wiodące tradycje: tradycję ćwiczeń z ciałem (w szkole Krishnamacharya Yoga Mandiram założonej przez Krisznamaczarję, zwanym „ojcem współczesnej jogi” ) oraz tradycję relaksacyjno-medytacyjną Satyanandy (w Satyananda Yoga Center). Do Polski przyjechał na chwilę w lutym 2020, a zamknięcie granic na parę miesięcy przyczyniło się do decyzji pozostania we Wrocławiu, mieście w którym się wychował i do którego czuje przywiązanie.

JOGA DLA SENIORÓW - zajęcia online na platformie JitsiMeet | czwartki godz. 10.00| -> informacje i zapisy