Na czerwonym tle rysunek budynku ODT Światowid

Od września dołącza do naszego zespołu instruktorów Zofia Straczycka, aktorka/ lalkarka, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej Wydział Lalkarski w Białymstoku. Poprowadzi pracownię lalkarską (warsztaty plastyczne) oraz zajęcia z teatru formy (grupy teatralne), na których uczestnicy nauczą się wykorzystywać twórczo otaczające ich przedmioty. Nie zabraknie pracy z emocjami, tekstem, ruchem, symbolem oraz elementu teatru lalek. Jak mówi sama Zosia: bawimy się... ale tak na poważnie! Wpadajcie, w teatrze było już wszystko, oprócz Was!

Na brak atrakcji nie mogą narzekać także najmłodsi - proponujemy im muzyczną podróż po Afryce Zachodniej. Wojciech Krasuski, opowiadając nam o prowadzonych przez siebie warsztatach zaręcza, że to świetna forma otwierania wrażliwości na świat dźwięków oraz wspólnego muzykowania, a dzieci, mając bezpośredni kontakt z prawdziwymi etnicznymi instrumentami, nabywają nowych umiejętności związanych z rozwijaniem poczucia rytmu i nauką różnych technik gry. Dla towarzyszących im podczas zajęć opiekunów nie zabraknie inspiracji do wspólnej zabawy z dzieckiem!

BĘBNY DLA NAJMŁODSZYCH  (uczestnicy 2-6 lat)  zastąpią w ofercie Muzykę dla smyka. Karolina Korona poprowadzi nadal Muzykowanie na dywanie dla najnajów (0-2 lat).

MASZ GŁOS!  - o tym Alicja Janosz chce przypominać wszystkim niepewnym tego dziewczynom (uczestniczki 17+)  podczas nietypowych warsztatów warsztatów wokalnych. Zaprasza na spotkania szczególnie te dziewczyny, które nie pozwalają sobie na śpiewanie z powodu lęku przed oceną i krzywdzącymi przekonaniami ma temat własnego głosu. Chciałabym, mówi Alicja, aby podczas naszych spotkań to się zmieniło i by kobiety, które będą przychodzić na nasze spotkania mogły czerpać radość ze śpiewania nieskrępowanym, autentycznym, własnym głosem. Prowadzona również przez Alę sekcja wokalna dla dzieci  (7 -12+) zaprasza ponownie jak zwykle we wtorki.

Michał Jastrzębski, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zaprasza w progi PRACOWNI CERAMIKI na swoje autorskie warsztaty. Jego zdaniem praca w glinie to trening nie tylko dla zmysłu dotyku, ale też umysłu. Tworzenie ceramiki wymaga skupienia, pozwoli więc wyciszyć się i zapomnieć o stresie dnia codziennego. 

Zajęcia z JOGI poświęcone praktyce Somayog kontynuować będzie po Aleksandrze Głowackiej Wiola Ziaja.

Program pracowni malarstwa i rysunku (młodzież i dorośli) wzbogaci w tym roku praca z modelem na żywo. Jak zapowiada prowadząca pracownie Hanna Zawadzka-Woźniak taka możliwość dostępna będzie dwa razy w miesiącu.

Zmienia się też system płatności w Pracowni Grafiki (poza dotychczasową opłatą semestralną można też płacić za miesiąc), nie zmienia się na pewno atrakcyjność i wysoki poziom tych zajęć!

Zapisy na zajęcia dla kontynuujących rozpoczynamy 22 sierpnia 2022r. Otwarte zapisy od 2 września do wyczerpania limitu miejsc. Wybór zajęć z naszej oferty dostępny TUTAJ. Zapisy poprzez Strefę Zajęć -> INSTRUKCJA

Start zajęć stałych: 19 września! Zapraszamy!