Duet Yanistan; dwóch mężczyzn w średnim wieku siedzi na kanapie, obaj mają założoną nogę na nogę, obok stolik z zapaloną świecą i oparta gitara

 28 kwietnia | 18.00 | wstęp wolny

Koncert utworów obozowych zesłańców sybirskich oraz Jacka Kaczmarskiego i Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu duetu Yanistan:  Kasprowicz & Marinczenko.

„Kasprowicz czaruje głosem zlokalizowanym gdzieś pomiędzy barwną matowością Wysockiego a intelektualną chrypką Waitsa, Mariczenko czaruje instrumentami (gitara, mandolina, buzuki, akordeon) dokumentując zachodnią dekadencję wschodnią perfekcją brzmienia.”

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, tj. akordeon, buzuki, mandolina i oczywiście gitary, zmieniane przez wykonawców, niebywale urozmaica brzmienie.

Duet ma na koncie dwie płyty: „Ostatni etap” (2017) zawiera w większości utwory nieznanych autorów, rosyjskie pieśni błatne, więzienne i obozowe, głównie z okresu międzywojennego i lat 50-tych, przełożone genialnie na polski przez Romana Kołakowskiego. Drugi album „Yanistan” wyd. w 2020 r. to w większości muzyka napisana do wierszy m.in. Andrzeja Bursy czy Jana Kasprowicza.

więcej informacji -> Duet Kasprowicz & Marinczenko 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.