Twórcze spotkania z artystami piosenki mają w Światowidzie ponad dwudziestoletnią tradycję! Najbliższa ich odsłona odbędzie się u progu wakacji w dniach 26-30 czerwca. Do udziału w 23. Artystycznych Warsztatach Wokalnych zapraszamy młodzież (16+), licząc na uczestników posiadających już pewne  przygotowanie muzyczne (uczniowie i studenci szkół artystycznych) i zainteresowanych piosenką jako sceniczną formą.

Efektem pięciodniowej intensywnej pracy nad dykcją, emisją głosu, technikami oddechowymi oraz interpretacją wybranego repertuaru będzie przygotowanie wspólnego koncertu, na którym zaprezentują się wszyscy uczestnicy. Drugą część wieczoru wypełni recital Jacka Wójcickiego! 

Jacek Wojcicki mJacek Wójcicki
.
Ze sceną miał do czynienia od dziecka – jako uczestnik Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej nie tylko zjeździł kawał świata, ale m.in. brał udział w spektaklach  „Dziadów” Adama Mickiewicza w krakowskim Teatrze Starym.

Jako zawodowy aktor przez kilka lat związany był z krakowskimi teatrami, występował również w filmach (m.in „Korczak” A. Wajdy), jak i na scenie legendarnej Piwnicy pod Baranami.

Jego talent wokalno-aktorski, głos o dużej skali i charakterystycznej tenorowej barwie, poruszanie się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych sprawiły, że piosenka stała się jego specjalnością. Charyzmatyczny na scenie, lubiany za poczucie humoru w repertuarze ma utwory pisane głównie przez krakowskich poetów i kompozytorów. Gra też w scenkach rodzajowych oraz parodiach o kabaretowym rodowodzie. 

  informacje organizacyjne

  • prowadzący: Jacek Wójcicki (zajęcia z interpretacji, przygotowanie koncertu uczestników), Tomasz Kaczmarek (zajęcia muzyczne, akompaniament), Małgorzata Król-Sozańska (warsztaty oddechowe i technik mowy).
  • zgłoszenia przez formularz online do 4 czerwca 2023 -> ZAPISZ SIĘ
    niezależnie od zgłoszenia się online do pobrania jest Karta zgłoszenia 2023, którą wypełniamy i podpisujemy w pierwszym dniu warsztatów
  • na warsztatach jest 10 miejsc, rozstrzygnięcia dotyczące kwalifikacji nastąpią do 7 czerwca 2023 - po przesłuchaniu przez komisję artystyczną nadesłanych przez uczestników materiałów demo
    przy wyrównanym poziomie decyduje kolejność zgłoszeń
  • każdy uczestnik powinien mieć przygotowane co najmniej 2 utwory w języku polskim, nad którymi zamierza pracować podczas Warsztatów; do każdego utworu uczestnik powinien posiadać zapis nutowy.
  • harmonogram zajęć zawiera regulamin | sprawdź! -> Regulamin

Po zakwalifikowaniu się na warsztaty prosimy przesłać wpłatę akredytacyjną w wysokości 600 zł - nie później jak do 12 czerwca 2023 na konto ODT Światowid: PKO Bank Polski S.A. 12 1020 5226 0000 6402 0416 0578 z dopiskiem „ 23. Warsztaty Wokalne + imię i nazwisko uczestnika”. Opłata obejmuje: udział w warsztatach, obiady, przerwy kawowe, 2-osobową wejściówkę na koncert finałowy. Brak terminowej wpłaty oznacza rezygnację z warsztatów.

-