Zajęcia letnie trwają w Światowidzie do 3 sierpnia, ale Zespół już przygotowuje dla Państwa nowy sezon zajęć i wydarzeń. Najważniejsza nowość, to fakt, że od września wszystkie nasze zajęcia stałe będzie można znaleźć także na portalu biletyna.pl i zapisać się na nie przez Internet! Wierzymy, że wprowadzenie elektronicznego systemu dotyczącego zajęć bardzo ułatwi Państwu uczestnictwo w naszej ofercie!

W planie zajęć stałych szykuje się kilka zmian, o czym będziemy też informować na bieżąco. Już wiemy, że od września sekcję gitary (zajęcia w środy)  poprowadzi Mateusz Biliński. Ten muzyk, kompozytor i aranżer jest absolwentem wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary Magdaleny Czwojdy. Pasjonują go wszelkie gatunki  muzyczne, a  aktualnie zaangażowany jest w projekty jazzowe, country oraz hip-hopowe. Zajęcia odbywać się będą w grupach nie większych jak 8 osób, bardziej zaawansowani w grze na gitarze mogą też liczyć na indywidualne lekcje. 

Nowa instruktorka pojawi się także w sekcji wokalnej, a do współpracy z naszym ośrodkiem włącza się Alicja Janosz. Wokalistka ma na swoim koncie sukcesy w programach  telewizyjnych typu talent-show (pierwsza edycja "Idola”, oraz "Szansa na Sukces" z udziałem Kayah). Już jako dziecko grała jedną z głównych ról w musicalu "Piotruś Pan" w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Była też nominowana do nagrody Fryderyka ze świetnie znanym i lubianym nie tylko we Wrocławiu  zespołem HooDoo Band, z którym współpracuje od 10 lat.  Z Alicją miała już okazję pracować  w Światowidzie młodzież w ramach prowadzonych przez nasz ośrodek Artystycznych Warsztatów Wokalnych. Cotygodniowe zajęcia wokalne zaplanowane zostały na wtorkowe popołudnia (przewidujemy trzy grupy wiekowe). 

U progu nowego sezonu przywitamy Państwa w drugą wrześniową niedzielę (09.09 start: 10.00)  na PODWÓRKU ARTYSTÓW. Tu będziemy razem z Państwem działać plenerowo, familijnie, warsztatowo, a wśród otwartych zajęć znajdą się między innymi:

  • warsztaty baletowe z Andrzejem Malinowskim
  • grafika artystyczna/ pracownia sitodruku z Martą Lech
  • warsztaty teatralne z Elwirą Szwedo-Mazurkiewicz (uwaga! będzie też nabór do najmłodszej grupy teatralnej "Rabusie" czyli 6-7 latków) 
  • plenerowe zajęcia jogi z Magdą Nowacką 
  • warsztaty szkła fusingowego z Moniką Wieczorek.
  • dla najmłodszych warsztaty plastyczne poprowadzą instruktorki z Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej.  

Będzie też okazja spotkania się z instruktorami, poznania naszej pełnej oferty zajęć i zapisania się na nie (drogą "analogową", bo i ta nadal będzie dostępna ;-) ). Cykl podwórkowych zajęć zakończymy ok. 18.00, a na scenie zacznie się wtedy jam session z Alicją Janosz!

Szczegóły dotyczące zajęć i inaugurującej sezon imprezy (plan godzinowy poszczególnych warsztatów) podamy pod koniec sierpnia.

Do zobaczenia na Podwórku Artystów już we wrześniu!