07.05 | 15:00 | spacer | zbiórka na parkingu przy ODT Światowid
08.05 | 10:00-14:00 | warsztaty plastyczne
uczestnicy: 13-17 lat | zajęcia bezpłatne | zapisy do 30.04 : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wrocławska Wielka Wyspa jest oazą zieleni. Na położonych tu osiedlach (m.in Biskupin, Sępolno, Bartoszowice) nie brakuje licznych przydomowych ogródków, skwerów, zielonych alei i rozległych parków w sąsiedztwie Odry. Podczas spaceru po okolicy uczestnicy przyjrzą się rosnącym drzewom, krzewom i innej roślinności, jak i wybiorą oraz sfotografują te rośliny, które będą stanowić podstawę lokalnego zielnika.

Karty zielnika (rysunki roślin plus krótkie opisy) przygotowywane zostaną w pracowni plastycznej ODT Światowid z wykorzystaniem różnych technik (m.in. rysunek ołówkiem, cienkopisem; tusz, kredka, akwarela) - w zależności od umiejętności uczestników zajęć.

Z kart powstanie unikatowy egzemplarz zielnika/książki, oprawionej przez introligatora, dostępny dla zainteresowanych w Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Sempołowskiej 54A

Sprawdź inspiracje, zobacz tutorial filmowy -> ROBIMY ZIELNIK

hanka3Absolwentka krakowskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz ze specjalizacją z reklamy i wystawiennictwa). W dorobku zawodowym ma prace reklamowe (projekty plakatów, afiszów, plansz) związane z dystrybucją filmów, przedstawieniami teatralnymi oraz z organizacją imprez targowych. Brała też udział w wielu plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Od wielu lat związana jest z ODT Światowid, gdzie organizuje wystawy sztuki, prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również letnie plenery artystyczne.

 

partner: Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza

program festiwalu C-Change w Światowidzie -> STAWIAM NA ZIELONE

 

stawiam na zielone social 1200x628 wydarzenie fb