25 czerwca | 18.00 | scena plenerowa OpatoVice Beach Bar | wstęp wolny

Koncert "Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie" organizowany przez Światowid w ramach Święta Wrocławia zaprezentuje w letnim anturażu plenerowej sceny nowe projekty wrocławskich muzyków. Po latach rezydowania w sercu Sępolna wydarzenie przenosi się na nadodrzański bulwar, wykorzystując kameralny klimat OpatoVice Beach Baru. Będzie trochę klubowo. Usłyszymy brzmienia łączące soul z indie rockiem, akustyczne piosenki i elektronikę spod znaku downtempo i chillout. Zagrają: Bleeding Moses, Filip Mizia, Giss , Mapa, Slow Sunset.

Sprawdź -> Regulamin imprezy

Bleeding Moses
Bleeding Moses

Fundamentem zespołu jest kreatywny duet: Krzysztof Kielak (RKH), człowiek melodii i słowa, oraz Tomasz Barski, nieprzewidywalny kompozytor i producent. Ich muzyka to pigeon rock. Od pierwszego dema nagranego na starym komputerze z kineskopowym monitorem, przez głęboko melancholijny debiut wyprodukowany przez Marko Shwartza, po intensywny i teatralny, najnowszy album Coconut – pigeon rock.
 

 Filip Mizia fot. Andrzej Nitka m

Filip Mizia
Singer- songwriter. Śpiewa i rapuje, gra na gitarze, pisze teksty, produkuje muzykę i reżyseruje teledyski. Gra utwory o hiphopowym vibe, elektronicznym brzmieniu i rockowym temperamencie. Jego single (m.in. „Pije do lusta”, „Ulica Kamienna”, „Życie to…”) zostały świetnie przyjęte przez fanów i media muzyczne.

 

 

wiz Giss m

 

Giss

Najnowszy materiał grupy łączy w sobie gatunki i brzmienia muzyki rockowej (alternative, pop, art, grunge, shoegaze), często klika w ramach jednego utworu. Zmieniają się instrumenty oraz charakter wokalu Kuby Goleniewskiego. Wspólnym mianownikiem dla piosenek o różnych formach i stylistykach jest motyw próby odnalezienia siebie w szybko ewoluującym świecie.

 

Mapa

 

Mapa
Mapa to Magda Pasierska - wcześniej znana z występów w zespole Me Myself and I. Od 2017 roku prężnie rozwija swoją karierę solową. Na swoim koncie posiada już mini album zatytułowany Ep1, natomiast w listopadzie minionego roku światło dzienne ujrzał pełnoprawny debiut artystyczny pt. ,,Wzywam Cię". Album niebanalny, zakręcony, pełen alternatywnych dźwięków i elektronicznych rozwiązań.

 

SLOW SUNSET mSlow Sunset
Zespół łączy soul z indie rockiem, inspiruje się dubem, czy oldschoolową brytyjską sceną klubową, proponując świeże, nowoczesne brzmienie. W 2021 zadebiutowali wydawniczo, a pierwsze single "Ease and flow" i "Brave" znalazły się na najważniejszych playlistach Spotify w Polsce. Zagrali szereg koncertów, w tym na festiwalach Hradecký Slunovrat, WrOFFław, czy Vertigo Summer Vibe Festival.