scena z musicalu Xstar totalne prześwietlenie

Studio Musicalowe Światowid to miejsce, w którym dzieci i młodzież mają okazję przeżyć swoją wielką artystyczną przygodę, nabyć doświadczenia w pracy zespołowej podczas bycia na scenie oraz nawiązać nowe przyjaźnie. Zajęcia musicalowe nie tylko rozwijają talenty wokalno-taneczne uczestników, ale w atmosferze teatralnej zabawy uczą współpracy, pokonywania tremy, inspirują twórczo i dodają wiary we własne umiejętności. Ich efektem jest wspólne przedsięwzięcie – przygotowywany w trybie rocznej pracy spektakl. 

W sezonie 2020/21 przygotowujemy musical „Yesterday” na motywach utworów The Beatles (w aranżacjach tradycyjnych i nowoczesnych). Jego bohaterowie - grupa zafascynowanej tańcem i muzyką młodzieży dzięki podróży w czasie trafi w sam środek kolorowych lat 60 tych owładniętych bitelsomanią i fascynacją programami tanecznymi typu Hairspray. Surowe normy obyczajowe tamtych lat kontra współczesne bezstresowe wychowanie. Podążanie za własnymi marzeniami i pokonywanie barier. Zestawienie dwóch światów. Czy oba te odległe w czasie pokolenia różni tak wiele? Radosne, żywiołowe i pełne entuzjazmu przedstawienie, to przygoda, którą naprawdę warto przeżyć! 

UWAGA CASTING do musicalu Yesterday!

Zapraszamy uczestników w wieku 10 -18 lat do udziału w castingu. Prosimy o przygotowanie piosenki w języku angielskim oraz krótkiego wiersza lub prozy w języku polskim. Uczestnicy wezmą też udział w krótkim sprawdzianie tanecznym i aktorskim.

przesłuchania:

23.10. 2020 (piątek), 18.30 - 20.30
24.10. 2020 (sobota), 10.30 - 12.30

sala widowiskowa (301 II piętro)

Na wybrany termin castingu zgłoś się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie : (71) 348-30-10, 348-30-19, podając: Imię i nazwisko, kontakt telefoniczny oraz datę, którą wybrałaś/eś.

Organizatorzy akceptują też możliwość kwalifikacji uczestników w oparciu o dostarczony materiał demonstracyjny w formie audio-video, który będzie zawierał:

wykonanie piosenki
wykonanie układu choreograficznego
przedstawienie się w ciekawej formie

Materiały ośrodek przyjmuje najpóźniej do 29 października 2020. 

prowadzący:  

Marta Brendel Monika Wiśniowska-Basel NAtalia Rolak sl 2
 Marta Brendel    Monika Wiśniowska-Basel    Natalia Rolak

 

                                                 

terminy: zajęcia stałe od listopada do czerwca | niedziela: 9.00-12.00
uczestnicy:10 -18 lat
sala: 301
cena : 2 tys. zł./ sezon uczestniczenia w projekcie

ZAJĘCIA WOKALNE

  • ćwiczenia indywidualne i zbiorowe
  • ćwiczenie pamięci muzycznej oraz elementy kształcenia słuchu
  • ćwiczenia dykcyjne i artykulacyjne, ćwiczenia rytmiczne
  • praca nad umiejętnym posługiwaniem się mikrofonem
  • interpretacja piosenek

ZAJĘCIA TANECZNE 

  • elementy tańca klasycznego
  • podstawy tańca współczesnego
  • nowe formy ekspresji z wykorzystaniem wielu technik tanecznych

ZAJĘCIA AKTORSKIE

  • elementarne zadania aktorskie
  • ruch sceniczny

PREMIERY MUSICALOWE -> zobacz TUTAJ