Praktyka składa się z z serii pozycji i ćwiczeń fizycznych i mentalnych, połączonych z pracą z oddechem. Polega na prostych ćwiczeniach, wykonywalnych dla każdego, z maksymalną uwagą i szacunkiem do ograniczeń ciała, w atmosferze zabawy, bez współzawodnictwa i stresu. Ćwiczenia umożliwia lepszą kontrolę nad funkcjonowaniem ciała i umysłu poprzez przywrócenie świadomości ciała i kontakt z umysłem.

Somayog łączy indyjski system ćwiczeń fizycznych i oddechowych ze współczesnymi, fizjoterapeutycznymi technikami pracy z ciałem i umysłem. Istnieje tłumaczenie nazwy Somayog jako „joga wiecznej młodości "które doskonale oddaje fizyczne efekty jej praktykowania. Młoda sylwetka i młodzieńcza sprawność jest jednak tylko jedną z korzyści odczuwanych w wyniku dłuższej praktyki. Pozostałe zmiany dotyczą sfery świadomości i są równie ważne dla jakości życia jak sprawne ciało.

Somayog umożliwia lepszą kontrolę nad funkcjonowaniem ciała i umysłu poprzez przywrócenie świadomości ciała i kontakt z umysłem. Własna obserwacja funkcjonowania ciała i umysłu pozwala na pracę ze szkodliwymi nawykami, które, nieuświadomione, bardzo często są przyczyną dolegliwości.

Somayog pomaga rozluźnić chroniczne napięcia, usprawnia wykorzystanie grawitacji, przywraca kontakt z ciałem i umiejętność właściwego posługiwania się ciałem, zwiększa elastyczność kręgosłupa, mięśni i więzadeł, wzmacnia mięśnie posturalne, działa terapeutycznie w dolegliwościach układu ruchu, wspomaga ekonomiczne oddychanie i pracę z energią za pomocą oddechu. Na poziomie psychicznym umożliwia wyciszenie umysłu, mniejszą podatność na stres, lepsze wyrażanie siebie i efektywne zarządzanie swoim życiem, poprawia umiejętność relaksacji i koncentracji, wzbogaca postrzeganie. Regularna praktyka podnosi komfort życia i niweluje negatywne skutki stresu. Działa także terapeutycznie i zapobiegawczo, dlatego polecana jest osobom, które z przyczyn zdrowotnych lub wieku nie są w stanie praktykować innego rodzaju aktywności fizycznej.

Aleksandra Głowacka slprowadzenie
: Aleksandra Głowacka 


terminy
: poniedziałek | godz. 19.00 - 20.30

sala: 301 | 2 piętro
opłata: 110 zł/ mc
wejściówka: 35 zł

uwagi: zajęcia dla młodzieży 14+ i dorosłych

 REGULAMIN I DEKLARACJA UCZESTNIKA