Celem zajęć Klubu jest integracja wszystkich uczestników i zachęcanie do wspólnego działania, stąd w programie pojawiają się warsztaty (m.in plastyczne - np. przygotowywanie palm wielkanocnych i pisanek, literackie czy kreatywnego myślenia). Na spotkaniach uczestnicy mają okazję pielęgnowania tradycji wspólnego biesiadnego śpiewu oraz zaprezentowania własnych talentów – muzycznych, plastycznych, kulinarnych, panuje tu przyjazna, familiarna atmosfera. Jest też miejsce, by celebrować obecność polskich tradycji świątecznych zarówno sakralnych, jak i świeckich, czy ludowych (Zaduszki, Mikołaj, Wigilia Bożego Narodzenia, Ostatki, Andrzejki i Katarzynki, Sylwester oraz rocznice świat narodowych).

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom Seniorów Klub organizuje także zabawy taneczne. Są one zarówno częścią WIECZORÓW RÓŻNYCH KULTUR - łączących poznanie danego kraju przez oglądanie filmów, zdjęć, słuchanie etnicznej muzyki, uczenie się narodowych tańców, delektowanie się potrawami danej kuchni (jak to miało miejsce w ubiegłym roku) jak i typowymi wieczorkami tanecznymi z wodzirejem.


Klub Złotego Wieku prowadzi także działalność edukacyjno-rekreacyjną, organizując wspólne wyjścia uczestników do DKF-u Seniora w Dolnośląskim Centrum Filmowym, do muzeów ( ostatnio uczestnicy zwiedzali nowo otwarte CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA), na wycieczki (np. do ZOO, Ogrodu Botanicznego). W planach Klub ma organizowanie dalszych wycieczek np. na jarmarki przedświąteczne w kooperacji z biurami podróży posiadającymi specjalną ofertę dla Seniorów.

W Klubie uczestnicy zajęć otrzymują aktualizowaną w każdym miesiącu wrocławską ofertę kulturalno-rekreacyjną, jak i mogą liczyć na pomoc w jej wyborze oraz w wyrobieniu Karty Seniora uprawniającej do wielu zniżek w placówkach kulturalnych.

prowadzący: Marzena Dudek- Iwanowicz
terminy: środa godz. 16.30-20.30 
opłata: zajęcia bezpłatne

Dzień Kobiet w Klubie Seniora/ 8 marca 2017

Pożegnanie karnawału/ 1 marca 2017

Warsztaty kreatywności z Olgą Czachowską i Małgorzata Domańską/ 22 lutego 2017

ARCHIWUM