uczestnicy warsztatów Animowane Podwórka

Dzieciaki z Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej ODT Światowid już kolejny raz wzięły udział w festiwalu "halo echo". Wszystkie ich filmy zgłoszone na tegoroczny VI Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych Dzieci zostały nagrodzone (w kategorii do lat 10). Wśród nich znalazły się także „Różowe kaktusy” Kingi Zielińskiej - scenografię do tego filmu można było podziwiać podczas wystawy w Centrum Technologii Audiowizualnych. Na dostępnej podczas festiwalu wystawie znalazły się także prace plastyczne autorstwa uczestników zajęć naszej Pracowni.

Dzieci wzięły też czynny udział w warsztatach filmowych organizowanych w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego, gdzie odkrywały świat nowych technologii i eksperymentów w animacji pod okiem Adriana Jackowskiego i Kingi Bartniak.

W ramach "halo echo" w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty filmowe „Animujemy Podwórka”. Uczestnicy, pod opieką artystyczną Michała Wiśniewskiego i Weroniki Stacheckiej, tworzyli film animowany metodą pikselacji, w którym wcielili się w rolę magików.

Na finałowej Gali w Dolnośląskim Centrum Filmowym, prowadzonej przez Marka Kocota i Franka Mazurkiewicza, przy uroczej asyście dyrektora artystycznego Halo Echo - niezastąpionej Anieli Lubienieckiej, naszą Pracownię reprezentowały Tamara Pietrzyk i Kinga Zielińska.

Dziękując "Halo echo" za zaproszenie do wzięcia w nim udziału i za owocną tegoroczną współpracę zapraszamy do obejrzenia filmów reprezentujących nas na festiwalu. Na Youtubowym kanale  "halo echo" można obejrzeć filmy wszystkich laureatów tegorocznej edycji.