Pracownia Hanny Zawadzkiej-Woźniak zaprasza na filmowy tutorial "Zrób sobie góry!" ilustrujący malarską technikę impasto. Technika ta polegająca na nakładaniu na płótno grubej wypukłej warstwy farby sprawdza się świetnie w pracach, gdzie chcemy podkreślić strukturę, kształt, fakturę. Konieczne tu akcesoria to zagruntowane malarskie podobrazie oraz farby akrylowe. Malujemy nie tylko pędzlami i szpachlami, ale też palcami, szmatką, gąbką, sprawdzi się w tej roli też zużyta karta kredytowa ;-). Poznajcie technikę impasto w pięciu krokach! 

góry odc.1 sl

 

Pierwszym krokiem jest szkic/ kompozycja. Skoro tworzymy górski, skalny krajobraz musimy rozplanować go najpierw na obrazie. Ważnym elementem jest uzupełnienie zarysu kompozycji strukturalną bazą, która będzie podstawą naszych "skał". Uzyskamy ją nakładając na podobrazie żel 3D heavy body. Możemy też dodać do niego np. piasek.

<- KLIK w zdjęcie | przejście do trybu filmu  

 

 ODCINEK 2 sl

 

 

W drugim kroku tworzymy tło, czyli zajmujemy się podmalówką. Można nałożyć ją pędzlem a później rozprowadzić np. gąbką. 

<- KLIK w zdjęcie | przejście do trybu filmu

   

odcinek 3 sl

 

 

W kroku trzecim pracujemy nad dalszym opracowywaniem podmalówki - wprowadzamy kolory, odcienie i wzbogacamy faktury, nakładając farbę grubo i rozprowadzając ją w zależności od potrzeby - pędzlem, palcem, gąbką czy patykiem.

<- KLIK w zdjęcie | przejście do trybu filmu


 

odcinek 4 slW kroku czwartym pracujemy nad charakterem krajobrazu, dodajemy mu surowości i dramatyzmu pociągnięciami szpachelki. 

<- KLIK w zdjęcie | przejście do trybu filmu

 

odcinek 5 sl

 

W kroku piątym zadbajmy o wykończenie detali i ostatnie szlify, nakładamy kolejne warstwy koloru by pogłębić perspektywę i przestrzenność, zarysowania podkreślą nam też fakturę skał

<- KLIK w zdjęcie | przejście do trybu filmu