Portret Tadeusza Różewicza rysowany piórkiem

Pracownia Plastyczna naszego ośrodka serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na ilustrację do wiersza "List do ludożerców" Tadeusza Różewicza. Powstały pod koniec lat 50.tych XX wieku utwór nic nie stracił na aktualności i dziś. Łatwo z niego wyczytać, że dla Poety ludożercami są wszyscy ci, którzy „patrzą wilkiem” na innych, upatrują w nich wroga, rozpychają się łokciami, lekceważą i wykorzystują słabszych, dla których „mój”, „moje”, „ja” są najważniejszymi dyrektywami w życiu. Autor wiersza prosi też, byśmy się „nie zjadali” wzajemnie, apelując o umiar, empatię, szacunek wobec drugiego człowieka.

Uczestników konkursu prosimy o stworzenie jednej ilustracji w dowolnej technice, w wymiarze A3. Tworzone ilustracje dotyczyć mogą całego tekstu wiersza jak jego wybranego fragmentu, autor może użyć tego wybranego cytatu jako podpis/tytuł/ hasło

Konkurs kierujemy do uczestników w wieku 12-19 lat, którzy są uczniami szkół zlokalizowanych na Wielkiej Wyspie lub jej mieszkańcami.

Nagrodami w konkursie są: tablet graficzny oraz atrakcyjne, profesjonalne materiały plastyczne. Nagradzamy trzy najlepsze dzieła!

Prace należy przesłać w terminie do 15 grudnia 2021 jedną z wybranych dróg:

  • pocztą z dopiskiem „konkurs” na adres: ODT Światowid, Sempołowskiej 54A, 51-661 Wrocław
  • mejlem - wysokiej jakości skan pracy, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • przekazanie prac bezpośrednio do Sekretariatu ODT Światowid

Wystawa pokonkursowa odbędzie się online w mediach społecznościowych ODT Światowid. 

tekst wiersza -> List do ludożerców

ważne szczegóły zawiera -> REGULAMIN KONKURSU 

zgłoszenie udziału w konkursie -> metryczka