23 czerwca | 18.00 | scena plenerowa OpatoVice Beach Bar | wstęp wolny

Jazu szum, piasek pod stopami, zapach łąk i otwarta przestrzeń nad rzeką. Wracamy do OpatoVice Beach Baru z koncertem "Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie" w ramach Święta Wrocławia! Zapraszamy na nadodrzański chillout z nowymi projektami wrocławskich muzyków, licząc na świetną zabawę przy nietuzinkowym popie z elementami elektroniki, jazzu i funky. Nie zabraknie gitarowych brzmień i muzyki z pogranicza alternatywy. Same miłe chwile u progu lata! Grają: Älskar, Francis Tuan, Haja, Kołdra, Marek Niedzielski.

Alskar 2 10x15ÄLSKAR

Ich muzyka jest mieszanką alternatywy, z nutą popu i nostalgii. Nie boją się łączyć klasycznych brzmień z przestrzennymi synthami. Mają już na koncie kilka wydanych singli, które cieszą się popularnością w serwisach streamingowych i pojawiły się m.in. w Melo Radio, Radio 357 czy Radio Nowy Świat. 9 czerwca zespół wydaje swój debiutancki longplay pt. “Końce”.

 

FRANCIS TUAN

Francis Tuan 4 fot. Piotr Nykowski MMix współczesnej alternatywy, indie popu, polskiego rocka współgra tu z orientalnym instrumentarium i brudnymi, gitarowymi brzmieniami. Pozornie odległe od siebie style łączy ze sobą tekst, poruszający zazwyczaj aktualną tematykę. W dorobku fonograficznym zespół ma mini-album "Poems" (2017), debiutancki album „Let's Pretend"(2022) oraz polskojęzyczną płytę „Samiec omega”, która wydana została nakładem legendarnego wydawnictwa Karrot Kommando (2023). 

 

Zespol HAJA mHAJA

Na ich koncertach słuchacze mogą spodziewać się pięknych melodii, gitar niczym z lat osiemdziesiątych i historii z życia wziętych, obok których nie przechodzi się obojętnie. W repertuarze zespołu są wpadające w ucho autorskie piosenki doprawiane niebanalną sekcją rytmiczną z basem bezprogowym na czele oraz licznymi perkusjonaliami. Ich single usłyszeć można w Radiu Wrocław, Radiu Opole, Radiu Lublin, jak i w poznańskim Radiu Afera.

 

Kołdra fotPiotrKuc MKOŁDRA

Grają razem od trzech lat, ale to 2022 rok przyniósł im sporą popularność dzięki prestiżowym konkursom. Jako jedyny zespół zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu 42 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Zostali też nominowani do nagrody WARTO przyznawanej przez Wrocławską Gazetę Wyborczą. Budują swój styl umiejętnie łącząc gatunki. W utworach grupy pobrzmiewa jazz, funky, hip-hop, swing, R&B, trip-hop, a nawet reggae.

 

Marek niedz mmMAREK NIEDZIELSKI

Imię i nazwisko tekściarza, wokalisty i perkusisty stało się też marką tego muzycznego tria. Najchętniej używają rozstrojonych, oldschoolowych instrumentów, szukając ciekawych harmonii, wyjątkowych melodii i sposobów przekazania skomplikowanych emocji prostymi dźwiękami. Tworzona przez nIch muzyka wpisuje się w indie-popowe, neo-soulowe brzmienia. Na ich koncertach liczy się luz i beztroska jak na placu zabaw!