kup bilecik MMbilety: 15 zł - dostępne na Kupbilecik.pl i przed koncertem | bilety: 8 zł - dostępne w sekretariacie ODT za okazaniem karty seniora 
11 października 2019 | 19.00

Grupę YAROSH ORGAN TRIO współtworzą Tomasz Pruchnicki (saksofon), Kajetan Galas (organy Hammonda) oraz jej lider - perkusista  Przemysław Jarosz, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce postawił na uprawianie własnej muzyki. Debiutancki album Tria miał swoją premierę jesienią 2016 r. i od tamtej pory muzycy koncertują, promując autorski program. Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają brzmieniu grupy charakterystyczny koloryt. Nie brak w nim bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co w połączeniu z autorskimi kompozycjami lidera Tria tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Repertuar Yarosh Organ Trio to pełen wachlarz barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść.
PAweł Kaczmarczyk 1W najnowszym projekcie, YOT zaprosiło do współpracy koncertującego na całym świecie pianistę jazzowego Pawła Kaczmarczyka. Pomysł takiej kooperacji wyniknął z chęci jeszcze bardziej wnikliwego zgłębiania harmonii w muzyce jazzowej, korzystając nie z jednego a z dwóch instrumentów harmonicznych (organy i fortepian). Paweł Kaczmarczyk nagrał już pięć świetnie przyjętych albumów, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: nominację do Fryderyka, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, jak i – pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani. 


O płycie - "Yarosh Organ Trio”
„(...) Jest w tym świeżość podparta pełną współpracą składu: niezależnie, czy to szybszy „Summer Trip”, czy spokojna „Kołysanka”, słychać muzyczną demokrację. Płyty grup jazzowych, których liderami są perkusiści, to na naszej scenie raczej rzadkie sytuacje. Tym bardziej warto sięgnąć po krążek i przekonać się co przez wielu uważany za „muzyka tła” artysta ma do powiedzenia. A ma dość sporo.”
Rafał Zieliński, Gazeta Wyborcza, Wrzesień 2016

Przemysław Jarosz 2Przemysław Jarosz - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów jest finalistą wielu konkursów i laureatem kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej (Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk, Krystyna Stańko), występując na większości polskich jazzowych festiwali. Muzyk poza własną pracą artystyczną prowadzi też klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.