grafika; na żółtym tle twarz Czesława Niemena w okularach i w kapeluszu

Czesław Niemen - wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów. Jego "Dziwny jest ten świat", nagrodzony na festiwalu w Opolu stał się nie tylko jednym z największych polskich przebojów lat 60, ale też utworem muzycznym wszech czasów. Charyzmatyczna osobowość i ten świetnie rozpoznawalny, wyjątkowy głos!. W swych utworach łączył w mistrzowski sposób lirykę i nowatorskie rozwiązania muzyczne w obszarach jazzu, rocka, muzyki elektronicznej i awangardowej.

Zapraszamy młodych wokalistów do zmierzenia się z repertuarem tego znakomitego Artysty i wzięcia udziału w konkursie (pula nagród 7 tys. zł!). Formuła festiwalu otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji nie narzuca uczestnikom żadnych ram tworzonych przez nich interpretacji - poza tematem!

Na program festiwalu złożą się nie tylko warsztaty twórcze, konkurs i koncerty, ale też imprezy towarzyszące, jak nostalgiczna herbatka z Przyjaciółmi Artysty. W oparach humoru i lekkiej melancholii posłuchamy opowieści z życia Czesława Niemena, które usłyszeć dane było jedynie nielicznym!

Atmosferę festiwalu, którą swoim obrazowym komentarzem udokumentuje znakomity ilustrator Tomasz Broda, współtworzyć będą także koneserzy i znawcy piosenki literackiej m.in. Teresa Drozda, Janusz Radek oraz Mariusz Kiljan.

 

Informacje organizacyjne:
Inspiracje-Interpretacje: Czesław Niemen | 3-6 grudnia 2020

uczestnicy: soliści z całej Polski; w swoim dorobku nie posiadający oficjalnych publikacji wydawnictw muzycznych oraz podpisanych zobowiązań wobec wytwórni płytowych, znajdujący się w przedziale wiekowym 18-35 lat.

zgłoszenia do 30 października: online przez wypełnienie formularza -> TUTAJ.

program:

Warsztaty dla uczestników konkursu
3-4 grudnia 2020 r.

Herbatka w oparach nostalgii | Konkurs na interpretację piosenek Czesława Niemena
5 grudnia 2020 r. godz. 16.00 | ODT Światowid, wstęp wolny

Koncert galowy z udziałem laureatów konkursu oraz gości | Janusz Radek „Jeszcze bliżej. Opowieści Niemenem”
6 grudnia 2020r. godz. 17.00 

biuro festiwalu; tel. 71 348 30 10
koordynator: Adam Buczma

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej Festiwalu.