grafika | na łososiowym tle schematycznie narysowane różne formy drzew i ziemia oraz ściółka leśna

09.05 | 10.00-12.00 | 9.45 zbiórka na parkingu ODT Światowid | uczestnicy: grupa 20 osób | zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zmęczeni letnim upałem lubimy schronić się w ich chłodnym cieniu, bywa że uspakaja nas kojący szum liści za oknami, ale czy wiemy jaką rolę w Naturze pełnią drzewa? Mówiąc metaforycznie drzewa to takie zielone fontanny i choć nie widzimy wody parującej nad rozłożystymi koronami, to właśnie para wodna pochodząca z liści drzew ma ogromny wpływ na obieg wody w przyrodzie. 

Beata Kątna, specjalistka ds. edukacji leśnej zaprasza miłośników przyrody na spacer po Parku Biskupińskim. Podczas spotkania opowie o tym, jaką rolę w ekosystemie pełnią drzewa oraz  nauczy jak rozpoznawać poszczególne ich gatunki. Nie zabraknie różnych leśnych ciekawostek!  

Beata Kątna sl
Beata Kątna
ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu  (studia I i II stopnia na kierunku Leśnictwo, a także I stopnia na kierunku Zootechnika na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt). Ma na koncie naukowe nagrody, jak i współautorstwo publikacji w zakresie biologii, ekologii oraz udział  w licznych międzynarodowych i krajowych konferencjach. Zawodowo zajmuje się edukacją leśną, ale też organizacją różnorodnych wydarzeń w zakresie edukacji przyrodniczej, ekologicznej, propagowania idei zero waste, zdrowego trybu życia i idei zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym. Jest współautorką przewodnika „Frygaj z gzubami w las”, wydawnictwa zachęcającego do aktywnego spędzania wolnego czasu z dziećmi i młodzieżą w naturze.


program festiwalu C-Change w Światowidzie -> STAWIAM NA ZIELONE 

 

stawiam na zielone social 1200x628 wydarzenie fb