kup bilecik MM
 bilety: 30 zł | 3 października 2021 | 16.30

 

Znakomita pisarka Maria Dąbrowska zaliczała Stefanię Sempołowską do grona Wielkich Panien, które błyszczały w historii, literaturze lub życiu swoich  narodów, a źródeł wszechstronnej działalności społecznej Panny Stefanii dopatrywała się w głębokim humanizmie jej światopoglądu, dalekim od „jakiegokolwiek dogmatyzmu i doktrynerstwa”.

Empatii i otwartości na charytatywne przedsięwzięcia nie brakuje również goszczącym na Urodzinach Sempołowskiej muzykom z Mikromusic, wszak wokalistka grupy Natalia Grosiak od lat jest też twarzą cyklu koncertów "Panny z dobrych domów dla bezdomnych zwierząt", z których dochód zasila potrzeby Fundacji Dwa Plus Cztery i Stowarzyszenia EKOSTRAŻ. Jej dom wielokrotnie bywał także domem tymczasowym dla psiaków w potrzebie - zanim udało się dla nich znaleźć nowych opiekunów.

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

Muzycznie Mikromusic oscyluje wokół avant popu lub art popu. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonorowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka". Wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020.

Na urodzinowej scenie wystąpią w składzie Acoustic Trio:  Natalia Grosiak – wokal; Dawid Korbaczyński – gitara; Robert Szydło – gitara basowa

Program dnia Urodzin Sempołowskiej -> TUTAJ

Matronat:  WRK logo poziom