Melania Gałka w żółtym swetrze stoi na tle wystawy grafik obok swojej pracy

Udział naszych młodych grafików, podopiecznych Marty Lech, w Międzynarodowych Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży organizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu ma już wieloletnią tradycję. Do nagrodzonych i wyróżnionych na tej prestiżowej imprezie Matyldy Chachaj (2012) i Natalii Adamus (2014) w tym roku dołączyła dwunastoletnia Melania Gałka. 

Melania na zajęcia Pracowni Grafiki Warsztatowej Marty Lech uczęszcza od paru lat. Jury XXII Biennale nagrodziło jej pracę "Ulica lam". Na wystawie pokonkursowej wśród 769 grafik (nagrodzonych, wyróżnionych jak i tych wybranych przez jury do prezentacji) obecna jest także druga jej praca "Rentgen hipa" oraz grafika "Wielka ryba" Eryka Filarskiego, także uczestnika zajęć tej samej pracowni.

W konkursie brały udział dzieci i młodzież z 29 krajów Europy i Azji. Jurorzy ocenili 4738 prac w różnych technikach graficznych. Na pokonkursowej wystawie znajdują się prace zarówno wyróżnione nagrodami indywidualnymi, które przyznano 80 uczestnikom, jak i nagrodami zbiorowymi za najlepsze kolekcje. Nagrody zbiorowe w tym roku trafiły do Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku (Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego), Zakładnej Umeleckiej Skoly w Spisskiej Beli na Słowacji (Nagroda Prezydenta Miasta Torunia) oraz Osnovnej Soli Sveti Jurij w Rogasovci w Słowenii (Nagroda Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka).

Wystawa dostępna jest w Galerii Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu do 30 listopada. 

Melani i Erykowi gratulujemy serdecznie! Wielkie podziękowania za zaangażowanie i dbałość, by uczestnicy zajęć mieli okazję brać udział w wyjątkowych artystycznych wydarzeniach, składamy na ręce Marty Lech. 

 

Gala wręczenia nagród
Gala wręczenia nagród
Gratulacje i nagroda dla Meli Gałki
Gratulacje i nagroda dla Meli Gałki
Prezentacja nagrodzonej
Prezentacja nagrodzonej "Ulicy lam"
Nagroda dla Meli Gałki
Nagroda dla Meli Gałki
Mela Gałka, wernisaz wystawy w Toruniu
Mela Gałka, wernisaz wystawy w Toruniu
Wystawa pokonkursowa
Wystawa pokonkursowa
Mela Gałka | Ulica lam
Mela Gałka | Ulica lam
Mela Gałka | Rentgen hipa
Mela Gałka | Rentgen hipa
Eryk Filarski | Wielka ryba
Eryk Filarski | Wielka ryba