w lesie na mchu siedzą chłopak z gitarą i dziewczyna z długimi kręconymi włosami trzymająca ukulele

14 października | 19.00 | gościnnie!!! | bilety: 40/ 50 zł | sprzedaż biletów: Biletyna.pl i przed koncertem u organizatora

Gościnnie na scenie w Światowidzie wystąpi duet Ponad Chmurami. W programie koncertu usłyszą Państwo autorskie kompozycje grupy do tekstów polskich poetek - Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej z najnowszej płyty zespołu, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku. W programie obecne są także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.

"Ponad Chmurami" wciąż przemierza koncertowe szlaki, zapraszając do Krainy Łagodności i grając kilkadziesiąt koncertów rocznie w całej Polsce. Zawsze są bardzo dobrze odbierani przez publiczność, wyzwalając w niej naturalne emocje, od śmiechu do łez. Wystąpili także jako goście specjalni na Międzynarodowym Festiwalu im. Bułata Okudżawy, zachwycając własną interpretacją utworów Mistrza m.in. żonę Okudżawy. Mają na koncie wydanych kilka płyt CD, w tym najnowszą Czas nic nie zmienił (Wydawnictwo Dalmafon, Łódź). 

Zespół wystąpi w składzie: 

Katarzyna Jacuk - śpiew, gitara akustyczna, ukulele, idiofony oraz instrumenty perkusyjne 
Nikodem T. Jacuk - gitara akustyczna 
Dominik Łochnicki - realizacja dźwięku

organizator: Ponad Chmurami
ODT Światowid nie prowadzi sprzedaży biletów na to wydarzenie