Tańce w kręgu może wykonywać każdy, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności tanecznych. Te które będą wykorzystywane na zajęciach pochodzą z różnych zakątków świata: Bałkanów, Turcji, Irlandii, Francji, Rosji, Portugalii itd. W naszych spotkaniach nie chodzi o dążenie do perfekcji, czy biegłe opanowanie kroków i figur, ale o to, by być razem ze sobą i z innymi, jak i pozwolić sobie na zabawę i spontaniczność.

Nazwa Tańce w Kręgu oznacza zebrane przez niemieckiego profesora tańca i etnografa, Bernharda Wosiena, tradycyjne tańce ludów europejskich, głównie z rejonu Bałkanów, tańczone nie w parach, a w kręgu lub korowodzie. Od wielu lat nauczyciele tańców w kręgu z różnych ośrodków na świecie wzbogacają stworzony przez profesora Bernharda Wosiena kanon o tańce z różnych stron świata.

ewa lech2Ewa Offman-Lech
Choreografka i instruktorka zajęć plastycznych, współzałożycielka fundacji "Choreia". W ramach działań fundacji prowadzi wraz mężem Darkiem Lechem Wiejski Dom Kultury "Kryształ" w Kryształowicach (koło Sobótki). Szeroki zakres zajęć - od teatru, tańca przez warsztaty plastyczne, wystawy, koncerty czy imprezy plenerowe - skupia wokół Kryształu dzieci, młodzież i liczną grupę dorosłych.

7 czerwca 2017 godz. 16.30; wstęp wolny
impreza w ramach działalności Klubu Seniora ODT Światowid