Dwa gitarowe spotkania z Mateuszem Bilińskim są nie tylko mini-prezentacją umiejętności dydaktycznych naszego instruktora gry na gitarze akustycznej, ale i zachętą do podjęcia z nim nauki w trybie online. Kilku uczestników naszej sekcji gitary rozpoczęło już kontynuację swoich indywidualnych lekcji. 

Jeśli filmowe ćwiczenia zdobyły Wasze uznanie - zapraszamy zainteresowanych zdalną nauką (4 zajęcia w miesiącu po 50 min/ 200 zł), zapisy dostępne są przez Strefę Zajęć. Gdy już zapiszecie się  -> TUTAJ instruktor oddzwoni do Was w sprawie umówienia dogodnego terminu lekcji (na naukę online dostępne są wszystkie dni tygodnia).

 


Mateusz Biliński podczas prowadzenia lekcji gitaryLekcja 2 | Kultowy riff z lat 70.tych pochodzący z utworu (Don't Fear) The Reaper grupy Blue Öyster Cult, którego nauczymy się podczas tej lekcji zawiera w sobie trzy struktury: A – G – F. Są one fragmentami akordów opartych na tych dźwiękach zagranymi jednak, jak to w riffach, w bardziej charakterystyczny sposób. Zaczynamy ćwiczyć lewą ręką w wolnym tempie, ustawiamy metronom tak, by wybijał nam ósemki. Zwróćcie uwagę także na pracę prawej ręki – ruch kostką odbywa się w obie strony.

<- klik w zdjęcie i sprawdźcie sami

 


 

Mateusz Bilinski pająkiLekcja 1 | ćwiczenie "pająki"

Palce Mateusza Bilińskiego poruszają się po strunach na gryfie niczym szybkie nogi pająka na pajęczynie ;-). Ćwiczymy kształt wznoszący i opadający na wszystkich strunach.

<- klik w zdjęcie i sprawdźcie sami