Publikowane w filmowym cyklu ćwiczenia złożą się na podstawowy kurs gry na perkusji.

jurek 5 sl

 

Lekcja 5. W tej porcji ćwiczeń wykorzystamy figurę trioli ósemkowej jak i trioli rozdwojonej dwójkami, ale do gry wchodzi już większa część zestawu perkusyjnego, a więc nie tylko werbel, bęben wielki, czy hi-hat, ale też ride i cowbell. Sprawdźcie dobrze na filmie jak w poszczególnych ćwiczeniach rozkładają się akcenty! Następna lekcja związana będzie z boogie i niespodzianką, której zapowiedź jest  -> TUTAJ 

<- KLIK | do trybu filmu przechodzimy klikając w zdjęcie 

Jurek lekcja 4 sl


Lekcja 4. Ćwiczymy rozbicie ćwierćnuty na trzy części czyli triolę ósemkową. Zagramy najpierw na werblu, potem przeniesiemy prawą rękę na hi-hat, potem dołożymy nogę i powstanie nam tym sposobem elegancki bluesowo-rockandrollowy groove. Zaczynamy w tempie 60. Konieczne nuty pojawią się na ekranie.

<- KLIK | do trybu filmu przechodzimy klikając w zdjęcie jurek lekcja 3 slLekcja 3. Ćwiczymy oddzielenie prawej ręki od lewej. Następnie gramy prosty podział: z nogą na raz, z werblem na dwa i cztery i ósemkami po hi-hat jako podstawę. Do tego dołączamy po kolei wcześniejsze ćwiczenia, czyli: dołożymy lewą rękę na wszystkie ćwierćnuty, potem przesuwamy lewą rękę o szesnastkę od każdej ćwierćnuty, potem gramy synkopę od każdej ćwierćnuty, potem zagramy szesnastkę przed każdą ćwierćnutą. Konieczne nuty pojawią się na ekranie.

<- KLIK | do trybu filmu przechodzimy klikając w zdjęcie 

 

jurek 2lekcja sl

 

Lekcja 2. Podstawowe ćwiczenia na stopę, werbel i hi-hat. Gramy w tempie 60. Zwróćcie uwagę, by grając jednocześnie werblem i stopą wasze uderzenia schodziły się ze sobą.
Konieczne nuty pojawią się na ekranie w trakcie zajęć.

 

<- KLIK | do trybu filmu przechodzimy klikając w zdjęcie 

 

jurek kursonline

 

Lekcja 1. Ćwiczymy podstawowe techniki werblowe: jedynki i dwójki oraz ich połączenie (paradiddle). 

 

<- KLIK | do trybu filmu przechodzimy klikając w zdjęcie 

nuty do lekcji: techniki werblowe cz. 1