Para seniorów w białych wygodnych ubraniach siedzi w siadzie skrzyżnym na macie

 

Dużo czasu potrzeba, by stać się młodym.
Pablo Picasso

Wiek dojrzały może być wspaniałym okresem czerpania radości z życia, gdyż dopiero gdy już bliżej mamy do emerytury zyskujemy też więcej czasu na rozbudzanie w sobie różnych pasji ;-). Często przeszkadzają nam niestety problemy zdrowotne: ponawiające się bóle, utrudnienia w poruszaniu się, problemy z koncentracją, co wpływa na nasze samopoczucie i motywację do działania. Obecnie dodatkowych zagrożeń przysparza pandemia - z racji pozostawania w domach zażywamy mniej ruchu, mamy poczucie izolacji i osamotnienia. Z pomocą przyjść nam może joga. Starożytna nauka, rozwijana przez stulecia, stale adaptowana do nowych potrzeb, której skutki potwierdza nowoczesna medycyna i psychologia. 

Joga to praktyka łącząca ciało, oddech i umysł.

Ćwiczenia fizyczne wpływają na poprawę ogólnej kondycji, rozgrzewają i regenerują stawy, rozciągają i wzmacniają mięśnie, poprawiają krążenie krwi oraz usprawniają układ immunologiczny i hormonalny, korygują postawę ciała, niwelując miejscowe bóle.

Ćwiczenia oddechowe działają uspokajająco, regulują i wydłużają oddech, powiększają objętość płuc oraz polepszają wymianę gazową organizmu, usprawniają procesy trawienia i wydalania, pomagają kontrolować stan emocjonalny, jak i niwelować stany lękowe.

Medytacja, samoobserwacja i relaksacja: zwiększają świadomość naszych stanów emocjonalnych oraz mentalnych, jak i kondycji ciała, pomagają oderwać się od natrętnego toku myśli, kontrolować ich jakość i wpływ na samopoczucie, pomagają  też oderwać się od bodźców zewnętrznych i skupić się na swoim wnętrzu,

 

ZAJĘCIA:

  • każdorazowo obejmować będą: wstępną medytację mającą pomóc w oderwaniu myśli od codziennych spraw, serię ćwiczeń ruchowych i oddechowych oraz - końcową relaksację; ćwiczenia zostaną dobrane tak, by oddziaływały na najczęstsze przypadłości (bóle kręgosłupa, bóle stawów, nadciśnienie itd.)

  • prowadzone będą online na platformie JitsiMeet i każdorazowo nagrywane (to stworzy możliwość kontynuacji codziennej praktyki także samodzielnie)

  • poprzedzone zostaną indywidualnym wywiadem dotyczącym stanu zdrowia i dolegliwości każdego z uczestników, by maksymalnie dostosować praktykę do potrzeb osób ćwiczących.

Instruktor zaleca konsultację z lekarzem w celu dowiedzenia się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania pewnych ćwiczeń.

T Bauer 2

 

 

 

prowadzący: Tomasz Bauer ->  Rāja Marga Yoga 

 

 

 

termin: czwartki | 10.00

cena: 40 zł/ miesiąc (4 zajęcia po 60 min. w miesiącu plus konsultacje)

zapisy: 

  • mejlowo na adres odt@światowid.net.pl lub telefonicznie: 71 348 30 10 wew. 31; po zapisaniu się należy dokonać przelewu na konto ODT: PKO Bank Polski S.A. 12 1020 5226 0000 6402 0416 0578  z dopiskiem: imię i nazwisko uczestnika; joga dla seniorów
  • przez Strefę Zajęć.pl (klik w klawisz zapisz się u góry strony)

po zapisaniu się do grupy i opłaceniu zajęć każdy z uczestników będzie otrzymywał na swój adres mejlowy linki do kolejnych zajęć