Ideą powstania Pracowni jest organizacja czasu dziecka w godzinach pozalekcyjnych. Pełni ona funkcję miejsca koordynującego działania twórcze Instruktorzy dbają o to, by dziecko mogło zarówno odpocząć po szkole, pobawić się, ale również odrobić lekcje oraz rozwijać się artystycznie. Służą temu zajęcia tematyczne prowadzone w Pracowni, jak i dodatkowe ścieżki artystyczne – zajęcia z plastyki, ceramiki, tańca, teatru.

Dzieci są także współtwórcami regulaminu oraz programu zajęć Pracowni – ustalają wspólnie obowiązujące zasady postępowania, realizują się m.in. w zainspirowanych przez siebie kącikach zainteresowań, mogą korzystać z zasobów biblioteki (księgozbiór; Internet).

Pracownia aktywnie uczestniczy w działaniach Ośrodka – m.in. jest animatorem zajęć rekreacyjnych podczas ferii zimowych i wakacji.

Kanał You Tube Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej

Zapraszamy do obejrzenia filmowych relacji z zajęć i filmików animowanych stworzonych przez dzieci

ZASADY REKRUTACJI

Palcem po mapie - program pracy na rok 2016/2017

Program "Palcem po mapie" otrzymał dofinansowanie w ramach ministerialnego programu Rozwój infrastruktury kultury/ Infrastruktura domów kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach tego dofinansowania został zakupiony sprzęt umożliwiający edukację w bloku filmowo-fotograficznym tj.: program do tworzenia animacji poklatkowej, projektor multimedialny, komputer stacjonarny, aparaty fotograficzne (wraz z niezbędnymi dodatkami), system oświetleniowy, ekran, blaty podświetlane. Zakup sprzętu umożliwi stworzenie profesjonalnego stanowiska do tworzenia filmów animowanych oraz uatrakcyjni planowany blok fotograficzny.

prowadzący:

Julia MłyńskaMichał Wiśniewski

Julia Młyńska                                                                           Michał Wiśniewski


Anna Roczyna

terminy: pracownia czynna jest od września do czerwca w dni powszednie w godzinach: 7:00 – 17:00; podczas ferii i wakacji działa wg odrębnego ustalonego harmonogramu.
opłaty: 230 zł/m-c
uwagi: zajęcia dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej; wielkość grupy do 30 osób, obowiązuje rekrutacja

Wakacje z filmem animowanym/ 2017

Echa "halo echa" - relacja z udziału w międzynarodowym festiwalu "halo echo"